logo

Okul Sağlığı ve Güvenliği

Okulumuzda 6331 sayılı “İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu” kapsamında personelimizin ve öğrencilerimizin sağlıklı ve güvenli bir şekilde eğitime devam edebilmeleri için gerekli çalışmalar yapılmaktadır.

Bu kapsamda hem pansiyonumuzun hem de okulumuzun kullanabileceği acil çıkış kapısının yapımı, oda ve koridorlardaki dolapların sabitlenmesi, pencerelerin yarım açılması için zincir ve anahtarlı kilit mekanizmasının takılması, bahçe, koridor ve merdivenlere gerekli uyarı levhalarının asılması, elektrik pano odasının yapımı, deprem ve yangın tatbikatlarının yapılması, merdiven boşluklarının demir parmaklıkla kapatılması gibi tedbirler alınmaktadır.

·Bir doktor ve hemşireden oluşan sağlık biriminde, öncelikle ilk yardım yapılmaktadır.

·Her öğrencinin sağlık kartı sağlık biriminde bulunmaktadır.

·Rahatsız öğrenci gün boyu takip edilerek, gerekli tedavisi yapılmaktadır.

·Acil durumlarda öğrenci derhal hastaneye sevk edilir ve ailesine haber verilir.

·Yaralanma ve sakatlanmalara karşı tüm öğrenciler sigortalıdır.

·Özel bir sağlık kuruluşuyla yapılan protokol gereği, ilk müdahalesi yapılan öğrenci hiç bekletilmeden hastaneye sevk edilirken bir yandan da ailesine haber verilir.

·Aile doktoruna veya bir hastaneye gidecek olan öğrenci, durumu bir gün öncesinden okul yönetimine bildirmek kaydıyla ders saati dışında velisi tarafından okuldan alınabilir.

·Rahatsızlanarak okula gelemeyen öğrenci mutlaka bunu resmi veya özel sağlık kuruluşlarından aldığı rapor ile belgelendirmelidir.

·Özel tek doktor raporu geçersizdir.Özel hastanelerden alınan raporlar geçerlidir.Bu birimden ders saatinde yararlanmak isteyen öğrenci önce okul idaresinden sevk kağıdı almalıdır.

Tan Okullarında güvenlik, “7-24 Hizmet Sistemi” ile hizmet veren, donanımlı ve alanında uzman bir güvenlik ekibi tarafından gerçekleştirilmektedir.

Güvenlik teknolojilerini ve ekipmanını kullanma ve geliştirme konusunda tecrübeli olan personolimiz; güleryüzlü saygılı ve yardımsever hizmet anlayışını çalışma ilkesi kabul etmektedir.

Bize Ulaşın 7/24
Sorularınız 7/24 bizlere yöneltebilirsiniz
Soru Sor
Başta murat bey olmak üzere tüm hocalara teşekkür ederim gerçekten çok ilgililer.
2017-03-13T11:54:16+03:00
Başta murat bey olmak üzere tüm hocalara teşekkür ederim gerçekten çok ilgililer.
Okul tam anlamıyla kusursuz. Çocuğumu güvenle gönderiyorum.
2018-05-06T19:17:11+03:00
Okul tam anlamıyla kusursuz. Çocuğumu güvenle gönderiyorum.
WhatsApp chat