logo

Hakkımızda

1988 yılında başladığımız eğitim yolculuğumuzda farklı olmayı ve değişimi esas aldık, hep değişen dünya ve biz dedik. Bunun için global dünyayı incelemeye aldık, kendimizi ve kurumlarımızı hep birer laboratuvar alanı olarak düşündük. Hem öğrendik hem de öğrettik; çünkü gelişen ve değişen dünya koşularını ve çocukların gelişimindeki farklılığı takip etmeyen bir öğretmenin öğretmenlik yapması, bir eğitim kurumunun gelişmesi mümkün değildir.

Halkımıza ve ülkemize olan sorumluluğumuzun bilinciyle, genç bir nüfusa sahip olan ülkemizde kaliteli bir eğitim vermeyi hep görev bildik. Her biri bir elmas olan çocuklarımızın çevrelerine daha çok ışık saçması için elinden geleni esirgemeyecek genç ve dinamik bir kadroyla yola çıktık .

Her yıl geliştik İstanbul’ da yaktığımız DEĞİŞİM meşalesini ülkemizin her yerine yaymanın gayreti içinde olduk.

Değişim Okullarında her öğrencinin özel olduğuna inanıyoruz. Onların umut dolu güzel hayallerini gerçekleştirmesi için bir basamak olmak idealimiz. Okullarımızı bu yüzden eğitim veren yuvalar olarak görüyoruz. Bir öğrencinin evinden daha çok okulunda zaman geçirdiğini düşünerek okullarımızda sıcak ve samimi bir ortam yaratarak öğrencilerimizin kendilerini özgürce ifade edip yetenek ve yaratıcılıklarını geliştirecekleri bir ortam oluşturmak temel felsefemiz.

Yaşayarak öğrenmek Değişim okullarının en temel amaçlarından biridir. Bundan dolayı laboratuvar sayımızı arttırarak, deneysel derslere ağırlık veriyoruz. Böylece sadece düşünen değil aynı zamanda, düşündüğünü uygulamaya geçirebilen, üretimiyle mutlu olan girişimci öğrenciler yetiştirmeyi esas alıyoruz.

Değişim; özgüvenli, yaratıcı, ülkemizin ve insanlığın geleceğine katkı yapmak için uğraşan, tarihimize, manevi mirasımıza ve çevremize sahip çıkan nesiller yetiştirir.

Eğitimcilikle geçen yıllarımızın bize öğrettiği en önemli şey şudur: Başarısız öğrenci yoktur. Her öğrencinin mutlaka başarılı olduğu bir alan vardır. Kaliteli bir eğitimin ana ilkesi öğrencinin o özeliğini, ve yeteneğini açığa çıkartmak ve hayata geçirip geliştirmesini sağlamaktır. Değişim Okulları bunun için vardır.

Değişim Okulları değişen dünyanın hep bir adım ilerisinde olmayı hedef edinen, geniş ufuklu, girişimci nesillerin adresidir. Sizide Değişim Okullarında yerinizi almaya davet ediyoruz.

Değişen dünya değişen eğitim  sistemi  içerisinde  görev  ve sorumluluklarımızı  tanımlarken en temel  görevimiz yarına  umutlu  bakan, mutlu, dünyayı  tanıyan,  dünyayı yönetmeye aday dinamik, üretken  ahlakı, ilkeli, vatanını  ve milletini  seven, bunun mücadelesi ve gayreti içinde olan, ülkesine  ve değerlerine  sahip çıkan, gerek ülkemizde  gerekse dünyada   bunun  gayreti çabası  ve inancı  içinde olan bireyler yetiştirmektir ve bu  hizmetimizi , sistemimizi  bütün ülkemizin  vatandaşlarına  ulaştırma  başarısı  göstermektir.

Geleceğimizin teminatı gençlerimizi yetiştirirken onların hak ettiği değeri vermek ve geleceğimizi teminat altına almak için aldığı sorumluluğun bilinciyle yarınlara sahip çıkacak gençler yetiştirecek bir eğitim kurumu olmaktır.

WhatsApp chat