logo

Ortaokul

Ortaokul eğitimi bilgi, beceri ve yetenekleri ölçüsünde hedefler belirlemek, evrensel bir nitelik kazandırmayı amaçlar.

Daha Araştırmacı, Daha Kişilikli..

Ortaokul programımız; önce öğrenciyi tanımak, bilgi, beceri ve yetenekleri ölçüsünde hedefler belirlemek, ona evrensel bir nitelik kazandırmak, dünyayı merak eden, dünyayı tanımaya çalışan, dünya insani ile iletişim kurabilecek bir dil ve beceri seviyesi yakalatmak, geleceği ile ilgili düşüncelerin oluşumunu sağlamak, bu hedefler doğrultusunda çalışmak, gelecekte milli ve manevi değerlerimize sahip çıkacak bir birey olmasını sağlamak amaçlarıyla oluşturulmuştur. Ortaokul hedeflerimizden biri de öğrencimizi ulusal ve uluslararası sınavlara hazırlamaktır. Ayrıca öğrencilerimizin kültür, sanat, edebiyat alanlarında eserler vermelerini sağlamaktır.

Dünya okulu olma hedefi olan Değişim Okulları dünyanın diğer ülkeleriyle iletişim halinde olup öğrencilerimize dünyadaki gelişmeleri yakından takip ettirip onlara farklı kültür ve insanlarla tanışma fırsatı tanıyor…

Ortaokulumuzun önemli hedeferinden biri lislere hazırlık sınavlarında üstün başarilar yakalamak ve öğrencilerimize ulusal sınavlarda hedefler koymak ve onları bu sınavlarda üst sıralamalara yerleştirerek hedeflerini ve kariyerlerini yüksek tutmalarını sağlamak .

Sağlam bir Matematik altyapısına kavuşturduğuz gibi deneysel düşüneceği ve meraklarını giderici bir laboratuar ortamına kavuşmasını da sağlamak.

Elbecerilerinin olgunlaştığı ve pratiğe dönüştüğü sanat becerilerini hayata geçirecek imkanlar sunmak.

Milli ve manevi değerlerin sorgulandığı bu yaşlarda araştırmacı bir kişilik sahibi olmasını sağlamak milli ve manevi değerlerini bilen geliştiren araştıran ve sahip çıkan bireyler olarak yetişmelerini sağlamak.

Öğrencilerimizin yeteneklerini keşf etmek ve özel eğitmenlerimizin desteğiyle yetenek geliştirme laboratuarlarımızın desteğiyle pratik yaşama geçmelerini sağlamak.

Her yıl yapacağımız ulusal ve uluslararası gezilerle öğrenirlerimizin dünyayı tanıma ve dünya düşüncelerinin gelişimini sağlamak .

Bize Ulaşın 7/24
Sorularınız 7/24 bizlere yöneltebilirsiniz
Soru Sor
Başta murat bey olmak üzere tüm hocalara teşekkür ederim gerçekten çok ilgililer.
2017-03-13T11:54:16+03:00
Başta murat bey olmak üzere tüm hocalara teşekkür ederim gerçekten çok ilgililer.
Okul tam anlamıyla kusursuz. Çocuğumu güvenle gönderiyorum.
2018-05-06T19:17:11+03:00
Okul tam anlamıyla kusursuz. Çocuğumu güvenle gönderiyorum.
WhatsApp chat